Batoh (tlumok) pro výsadkáře vzor 95 | Army Častolovice
Batoh (tlumok) pro výsadkáře vzor 95

Batoh (tlumok) pro výsadkáře vzor 95

Doprava zdarma
4 hodnocení

4 950 Kč
4 090,91 Kč bez DPH

Velký tlumok pro výsadkáře ve vzoru 95 od S.P.M Liberec. Použitý z výprodeje Armády ČR. Jedná se o použité zboží, mohou chybět některé přezky, které se dají nahradit a může mít drobné oděrky.

Více o produktu


Přidat do oblíbených

Popis Batoh (tlumok) pro výsadkáře vzor 95

Tento batoh nezapře svůj původ v britském Bergenu. Batoh mál veškeré klady původního batohu. Je upraven podle požadavků armády na batoh pro výsadkáře. Výrobce je firma S.P.M. z Liberce, která má na svědomí i Modulární nosný systém.

Tento batoh proti Bergenu má přístup i spodem. Druhý vstup je situován ve dně batohu. Pro otevření musíme rozepnout tři zajišťovací přezky, rozepnout masivní zip a povolit stahovadlo uzavírací blány. Nosné popruhy u tohoto batohu jsou v porovnání se vzorem mnohem pohodlnější. Zachován je princip pevného přišití popruhů, tj. batoh nemá nastavitelnou délku zad. Záda batohu jsou profilována z několika horizontálních pásů z měkkého materiálu. Batoh stejně tak jako jeho vzor má řadu míst pro uchycení další výstroje a každý si může bez problémů vybrat, kam co umístí.

Zajímavé je, že všechny popruhy jsou delší, než budeme běžně potřebovat. Podle výrobce zde platí heslo, že není problém popruh zkrátit, ale už jej nejde prodloužit. Je to na základě toho, že voják v zimní výbavě s neprůstřelnou vestou a řemením by měl být schopen stále pohodlně manipulovat s popruhy a vše si nastavit podle potřeby. Zkracovat popruhy podle vlastního uvážení se nedoporučuje, protože nevíte, kdy se vám bude dlouhý popruh hodit. Popruh se pouze poskládá nebo smotá a přetáhne se přes něj pružný tunýlek nebo se oblepí lepící páskou.

Další změnou proti vzoru je kapsa na lano mezi padákem a batohem. Lano je opatřeno dvěma karabinami. Jedna se uchytí k padákovému postroji a druhá k nosnému uchu na batohu. Pro seskoky je povolený náklad 30 - 40 kilogramů. Batoh má již úspěšně za sebou výsadkové zkoušky. Je vyroben z materiálu s maskovacím vzorem 95 a zahrnuje i maskování v IČ spektru. Nepříjemně překvapí vysoká hmotnost batohu v porovnání s batohem vz.98. Podle slov výrobce je tím vykoupena spolehlivost. Plastové díly jsou použité stejné jako u nové výstroje německého Bundeswehru. Proti běžným přezkám se popruhy povolují komplikovaněji. Musíte povolit popruh, přesunout přezku a popruh dotáhnout. Je to z důvodu, aby nedošlo k posunutí nebo úplnému uvolnění popruhu v případě, že přezkou o něco zavadíte, nebo při vysokém zatížení.

Batoh zapadá do armádního modulárního nosného systému MNS-2000. Boční kapsy mohou být vybaveny jak popruhy (k velkému batohu jsou dodávány 4 víceúčelové popruhy a ty se dají upravit na popruhy pro kapsu), ale dají se hlavně připnout na záda řemení nebo vesty. Tento způsob je preferovaný. Aby nedošlo ke stahování řemení dozadu je potřeba připnutou kapsu vyvážit tím, že těžší součásti nesené na řemení dáme dopředu. Výhodou tohoto řešení je to, že nám kolem krku nemotají další popruhy. Pokud potřebujeme prolézt úzkým otvorem rozepneme horní přezky a kapsa se nám sklopí mezi nohy. Nemusíme se tak starat jak kapsu potáhneme s sebou.

Velký tlumok (objem 80 litrů) pro výsadkáře ve vzoru 95 od S.P.M Liberec. Použitý z výprodeje Armády ČR, mohou chybět některé přezky, které se dají nahradit a může mít drobné oděrky.

Fotogalerie

Copyright © 2024 Army Častolovice. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa