Podzimní pobyt v přírodě. | Army Častolovice

Podzimní dobrodružství v přírodě. Na co nesmíte zapomenout?

Než teploty spadnou hluboko pod nulu, je podzimní čundr jasnou volbou řady Čechů. Patříte mezi ně? Bezva, tak to znáte zvuk praskajícího ohně, chuť výtečných špekáčků či melodie linoucí se z kytary svého kamaráda. Abyste si dobrodružství v přírodě vychutnali naplno, nesmíte zapomenout na pár podstatných věcí.

Podzimní dobrodružství v přírodě. Na co nesmíte zapomenout?

Kvalitní obuv

Je to tak. Nic neoceníte při dlouhých výšlapech nádhernou přírodou více, než pořádný pár bot, které netlačí a nezanechávají na vašich nohách nepříjemné puchýře. Rozhodně radíme zvolit nepromokavé z kvalitnějšího materiálu. Nikdy nevíte, co vás na vašem dobrodružství potká a určitě nechcete poznávat krásy naší země v mokrých botách. 

TIP: Doporučujeme Boty Prabos používané českou armádou. Tato obuv je vybavená technologií GORE-TEX. To v překladu do lidštiny znamená, že jsou nepromokavé, ale zároveň prodyšné - voda zvenku jimi neprojde, ale pot se odpaří. I na těžkých túrách budete mít nohu jako v bavlnce, protože jsou vyrobeny do extrémních podmínek. Jakýkoliv terén pro vás bude hračka. Teplý oděv

Sice ještě není úplně zima, ale je zbytečné si z čundru odvést kromě zážitků i angínu. Ve výbavě pořádného dobrodruha proto nesmí chybět zateplená bunda Snugpak s vysokým límcem. Mezi její benefity patří právě hřejivost a tenkost. Nebudete se tak cítit jako ve svěrací kazajce nebo pod babiččinou duchnou jako u některých jiných typů bund. 

Pokud před čundrem s kamarády dáváte přednost rodinnému výletu pod stan, rozhodně přibalte teplou bundu i dětem. Hitem je cenově dostupný bomber i pro ty nejmenší. Správnou volbou je pletená mikina vhodná do každého počasí jako vrchní nebo spodní vrstva. 


Pořádný batoh

Batoh je koneckonců alfou a omegou. Při každém čundru oceníte takový, do kterého se vám toho hodně vejde. Jedno úsloví praví, že je lepší být připraven než překvapen. Kromě pitné vody musí pojmout také trvanlivé potraviny, oblečení v případě změny počasí či obvazy a další drobnosti pro první pomoc. 

Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že se nevyplatí koukat pouze na cenu. Důležitá je polstrace zad. Ta předchází zbytečným problémům. V dnešní době nemůžeme vynechat ani samozřejmost jako nastavitelnost popruhů. Tohle všechno splňuje batoh Assault. Za nás volba číslo jedna.

Neméně důležité je vybrat správný stan, spacák či karimatku, ale tomu se budeme věnovat v dalších článcích. Tohle je doporučení opravdu nejzákladnějších nutných věcí pro nováčky objevující krásy Země, ale i zkušenější přírodomilce, protože opakování je matkou moudrosti.
Související produkty


Související články

Copyright © 2024 Army Častolovice. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa